Dzień Rodziny Chrześcijańskiej – 26 maja 2018

W sobotę dnia 26 maja 2018 w naszym zborze w Bytomiu podczas cotygodniowego nabożeństwa miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Rodziny Chrześcijańskiej. Z tego powodu nabożeństwo uatrakcyjniły występy dzieci i dorosłych, którzy recytowali wiersze, wykonywali pieśni oraz odczytywali fragmenty tekstów związanych z tematem Boga i jego rodziny.

Występ rozpoczęły dzieci, czyli Lena i Luiza, które wspaniale z pamięci wyrecytowały wiersze dla mam. Następnie na scenie pojawił się śpiewający duet: Ela i Samuel. Ich występ przy akompaniamencie gitary wsparła także publiczność w osobach zborowników, a także gości. Prawdziwym przebojem tego święta stała się pieśń „Dobrze jest”. Została ona ochoczo podchwycona śpiewem przez publiczność.

Dobrze jest służyć Bogu,
dobrze jest, amen!
Dobrze jest służyć Bogu,
Dobrze jest!

W niedzielę, poniedziałek, wtorek,
środę, czwartek, piątek i całą sobotę!
Dobrze służyć Bogu jest, amen!

Następnie siostra Elżbieta, która tego dnia przyjęła funkcję konferansjera, zapowiedziała siostrę Emilię, która przeczytała przygotowany na tę okazję fragment tekstu. Po niej została zapowiedziana siostra Anna i na sali usłyszeliśmy wersy z książki „Życie świadome celu” Ricka Warren’a recytowane przez siostrę Annę. Dalej na scenie pojawił się po raz kolejny duet Eli i Samuela, a śpiewaną pieśnią była dobrze znana pieśń pt. „Kochany bracie, kochana siostro”:

Takie jest prawo miłości
Które dał Pan
Takie jest prawo miłości
Jest kluczem niebios bram
Takie jest prawo miłości
Więc jego strzeżmy
I miłość wszystkim dokoła
Ze sobą nieśmy

Po tym śpiewie kolejno pojawiły się na scenie siostry Patrycja i Anna, które uroczyście odczytały przygotowane fragmenty tekstu związane z całością święta.

Po recytacji siostra Elżbieta zapowiedziała następny punkt programu, jakim był koncert życzeń. Za klawiszami pianina usiadł brat Łukasz. Na pytanie o pierwszą dedykację błyskawicznie zgłosiła się siostra Beata i poświęciła swemu mężowi pieśń pod numerem 316. Usłyszeliśmy dźwięki pianina, a także akordy gitary wygrywane przez brata Samuela.

Kolejny moment koncertu życzeń to pieśń od siostry Cecylii dla swego syna Mateusza. Następnie do koncertu życzeń zgłosił się brat Józef i w solowym występie odegrał na pianinie zadedykowaną wszystkim spokojną pieśń.

Na zachętę siostry Elżbiety o zamówienie kolejnego utworu, głos zabrał brat Jan i zadedykował całemu zborowi osławioną już w zborze pieśń 313 🙂

Do ostatniej dedykacji zgłosił się gość z Jaworzna – brat Wojciech, który samodzielnie odegrał na gitarze i zaśpiewał własny piękny utwór wielbiącą Pana Boga.

Dobry Panie nasz nie wiemy jak oddać Ci nasz czas tak jak byś chciał.
Nie umiemy trwać w czystości serc i umysłów swych któreś nam dał.
Chcemy spotkać Cię na drodze swej pełnej grzechów co niszczą nas,
Panie usłysz mnie…

Ostatnim punktem programu był występ Wiktorii, która przeczytała wzruszający wiersz z okazji Dnia Matki, oraz występ Leny, która zachwycająco zaśpiewała uroczą piosenkę „Kolorowy wiatr”.

Tym punktem zakończył się program występów w zborze, lecz to jeszcze nie był koniec. Na uwieńczenie tego święta każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał czerwoną różę oraz zaprojektowaną na tę okazję pocztówkę z cytatem, jaką mógł wysłać lub podarować bliskiej osobie.

Na tym skończyło się nabożeństwo połączone z Dniem Rodziny Chrześcijańskiej. Po nim wszyscy obecni udali się na przygotowany posiłek, gdzie przy smacznym jedzeniu można było sobie porozmawiać i podzielić się wrażeniami z nabożeństwa. W nastrojach dominowała radość i uśmiech, a atmosfera serdeczności była taką, jaką można spotkać w dobrej chrześcijańskiej społeczności, jaką można spotkać właśnie w rodzinie.