Gość z daleka

Zeszłej soboty 1 grudnia do naszego bytomskiego zboru zawitał szczególny gość. Apeame, bo tak ma na imię, przybyła do Polski aż z dalekiej Papui-Nowej Gwinei, aby uczestniczyć w głośnym na śląsku Szczycie Klimatycznym w Katowicach.

Zapewne nie każdy z nas wie, że w Papui-Nowej Gwinei protestantyzm obejmuje 69.4% ludności, w czym wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego jest 10% (źródło: pl.wikipedia.org).

Było nam bardzo miło poznać Apeame, rozmawiać i cieszyć się wspólnie Sabatem, który tego dnia połączony był z uroczystością Wieczerzy Pańskiej, a także z agape.

Również następnej soboty 8 grudnia nasz gość ze zborownikami udał się na okręgowe nabożeństwo w Pszczynie, gdzie oprócz części oficjalnej nabożeństwa, mogliśmy zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia i poznawać się nawzajem.

To pszczyńskie nabożeństwo, zorganizowane pod hasłem “Zainspirowani”, miało również akcenty z bytomskiego zboru. Swoimi doświadczeniami i natchnieniem do działania pochodzącym od Pana Boga dzielili się: siostra Beata, która opowiedziała o inspiracjach i motywach do tworzenia pacynek do teatrzyku biblijnego, brat Jan, który opowiadał o drodze do zorganizowania stolika z literaturą, brat Mateusz, mówiący o swych pierwszych krokach w głoszeniu kazań, jak również nieobecna fizycznie lecz poprzez przekaz wideo, siostra Sandra, opowiadająca o swych doświadczeniach z Klubem (nie)Zwykłej Mamy.

Na zakończenie Apeame otrzymała pamiątkę, bardzo mocno kojarzącą się z Bytomiem, bo była to wykonana z węgla figurka górnika.

Bardzo miło wspominamy wizytę Apeame i mamy nadzieję, że czuła się z nami tak samo dobrze, jak my z nią.