Otwarcie Zboru KADS w Bytomiu. 27.01.2024.

Dzień 27.01.2024 zapisze się w naszej pamięci jako ten z kategorii „bardzo ważny”. Tego bowiem dnia – po ponad rocznej przerwie – mogliśmy wrócić do „swojego” zboru mieszczącego się przy ul. Powstańców Warszawskich 48. Przerwa była wywołana remontem, jednak dzięki pomocy Boga i zaangażowaniu członków zboru, wreszcie możemy spotykać się tam gdzie zazwyczaj robiliśmy to od niemal 40 lat.

Nabożeństwo, które rozpoczęliśmy równo o godzinie 10.00 miało charakter niezwykle podniosły ze względu na uroczystość Wieczerzy Pańskiej, a usługującym był Przewodniczący Diecezji Południowej KADS w Polsce – pastor Marek Jankowski.

Lekcje odbyły się w dwóch klasach, w którym przewodniczyli bracia: Jan Brzuś i Szymon Zając. Podczas czasu wspólnej dyskusji mogliśmy karmić się Słowem, w którym znajdujemy m.in. Psalmy, będące przedmiotem studium tego kwartału. Czas doświadczeń i refleksji obfitował w różne historie, którymi Brat Przewodniczący hojnie nas ubłogosławił.

Po przerwie miała miejsce uroczystość Wieczerzy Pańskiej, wraz z modlitwą poświęcającą nasze świeżo wyremontowane miejsce spotkań. Czas rozważania Słowa, podczas którego pochylić mogliśmy się nad męką naszego Pana, Jezusa Chrystusa był niezwykle przejmujący a słowa pastora Marka, głęboko zapadły nam w pamięć. Obmywanie nóg oraz spożywanie symbolów przelanej krwi i złamanego ciała naszego Pana – Jezusa, wszystkich nas nastroiły niezwykle radośnie, gdyż przecież jako Adwentyści wierzymy, iż czas naszej pielgrzymki na tej ziemi dobiega końca i już niedługo czeka nas niekończące się nabożeństwo w Jego Królestwie!

Prowadzenie 1 części: Szymon Zając
Prowadzenie 2 części: Marek Bukowski, pastor Marek Jankowski, pastor Wojciech Stelmach.

Standardowo, naszym zwyczajem po zakończonej 2 części nabożeństwa mieliśmy część 3, wspólny poczęstunek – agape. Nie zabrakło oczywiście zdrowych kulinarnych przysmaków, którymi mogliśmy się pożywić a które to nasze drogie siostry przygotowały.

Jesteśmy Bogu wdzięczni za obfitość Jego łask i że prowadził nas w tym minionym, choć trudnym roku!

Wszystkich zainteresowanych wspólnym oddawaniem Mu chwały zapraszamy w gościnne progi naszego zboru w każdą sobotę o godzinie 10.
Do zobaczenia.
Z Bogiem!

Korespondent zborowy