Powrót wypożyczalni książek chrześcijańskich po zimowej przerwie

Sobotnie słońce prażyło przyjemnie z góry, rumieniło karki przechodniów i ogrzewało ich głowy, coraz częściej skrywane pod jakimś nakryciem. Pogoda zapowiadała się iście wakacyjnie. Na dworcu głównym w Bytomiu ruch był raczej mniejszy. W powietrzu unosił się zapach spalin, a ciepłe powietrze wydobywało się spod podwozi autobusów. W tej typowej atmosferze dworca dwójka naszych zborowników po raz pierwszy w tym roku rozpoczęła akcję stolika z literaturą chrześcijańską.

Beata – jedna z uczestniczek tego przedsięwzięcia – powiedziała, że reakcja ludzi na ulotki i literaturę w tym roku jest jakby bardziej pozytywna niż w poprzednim. “Nie widziałam agresji, ludzie raczej zachowywali się jak na wczasach” – relacjonuje. Jedna z napotkanych osób powiedziała, że kiedyś odwiedziła nasz zbór nie bagatela 20 lat temu, gdy znajdował się on jeszcze pod innym adresem. Drugi z uczestników akcji, Jan, zaprosił tę osobę do odwiedzenia raz jeszcze zboru tym razem pod obecnym adresem.

Inna przygoda, jaką podzieliła się z nami Beata, wydarzyła się, gdy niedaleko stolika przechodziło dwóch mężczyzn. Jeden z nich był osobą niewidomą. Nie przeszkodziło to jednak w dzieleniu się chrześcijańską literaturą, bo w asortymencie stolika były też płyty z audiobookami. I to właśnie nimi, nasi zborownicy obdarowali tych przechodniów.

Brat Jan podaje, że tego dnia wypożyczone zostały też dwie książki “Wielki Bój”. Cieszymy się z tego zainteresowania książkami i z przeprowadzonych rozmów przy stoliku. W ofercie wypożyczalni są pozycje o tematyce religijnej, a także zdrowotnej. Jeżeli chciałbyś wypożyczyć któreś z nich, nie zwlekaj i odwiedź nasz stolik w sobotnie popołudnia na bytomskim dworcu autobusowym zwykle około godziny 14:00 lub bezpośrednio w zborze w środy o 18:00. Pozdrawiamy wszystkie napotkane osoby. Do zobaczenia 🙂