Nabożeństwo Noworoczne 2019

Nabożeństwo noworoczne to czas dziękowania Panu Bogu za miniony rok, ale też czas wspomnień tego, jak ten stary rok upłynął. Z tej okazji cała druga część nabożeństwa poświęcona była występom, śpiewom, a także recytacjom.

Do wspólnego śpiewania zachęcali i prowadzili: Ela i Samuel. Nie był to jednak jedyny akcent muzyczny, gdyż swym głosem i grą na gitarze usługiwał również brat Szymon w występie solowym oraz z dziećmi.

Siostra Elżbieta przeczytała pouczającą historię o sekwojach i tym, co wspólnego mają one ze wsparciem i pomocą braci i sióstr w wierze. Siostra Beata natomiast wyrecytowała tekst swego autorstwa o zaufaniu Bogu. Swój czas na występ miała również mała Luiza, która powiedziała krótki wiersz.

Podczas nabożeństwa odbył się także konkurs wiedzy biblijnej, przygotowany i poprowadzony przez siostrę Elżbietę. Do wygrania były kalendarze i kartki biblijne. Największą liczbę punktów zdobyła Lena, lecz nagród starczyło również dla zdobywców niższych miejsc w konkursie.

W części wspominkowej wyświetlone zostały dwa filmy-prezentacje z podsumowaniem wydarzeń w zborze w roku 2018. Tę część nabożeństwa przygotowała siostra Beata. Niezwykle miło było widzieć te chronologicznie przedstawione foto relacje z minionego roku.

Każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał upominek – ilustrowany tomik wierszy chrześcijańskich autorstwa Masmiki Haba.

Po nabożeństwie odbyło się agape, gdzie można było posilić się ciepłym posiłkiem. Ten wspólnie spędzony czas nabożeństwa pozostanie na długo w pamięci wielu z nas.