Nalot SZYBowców czyli Dzień ZHA w bytomskim zborze

Sobota 24.11 był dla nas dniem szczególnym, gdyż wtedy to nasz zbór w Bytomiu odwiedziła drużyna harcerzy o nazwie “SZYBowce”. Miało to związek z obchodzonym właśnie tego dnia ogólnoświatowym Dniem Związku Harcerstwa Adwentystycznego. Co więcej, harcerze w całości poprowadzili sobotnie nabożeństwo. A jak było? Posłuchajcie…

Przed lekcją Szkoły Sobotniej był czas na czytanie fragmentu Słowa Bożego, na modlitwę, a także na wspólne pieśni. Nikt nie spodziewał się jednak tego, co stanie się w części drugiej. Gdy po przerwie uczestnicy nabożeństwa zebrali się na drugą część, harcerze przedstawili program iście artystyczny. Przy energicznym podkładzie muzycznym byliśmy świadkami kilku scenek zaaranżowanych przez harcerzy, a wszystko to w radosnych podskokach i śpiewie na chwałę Pana.

Piękny świat przemierzasz pomaleńku.
Nagle STOP! Jakiś mur, groźny cień.
Ach to strach, to wielka góra lęku.
Ale ty nie bój się tylko wierz!

Jeśli takich gór nie da się przeskoczyć,
Jeśli takich gór obejść nie da się,
No to góry do góry, dziecięca wiara….

Po tym mogliśmy dowiedzieć się czegoś na temat drużyny “SZYBowce”, tego, co robią na zbiórkach i jak spędzają wspólnie czas. Wyświetlona została również prezentacja multimedialna ze zdjęciami i filmami z drużynowego życia SZYBowców.

Kazaniem Słowa Bożego służyła Komendant Chorągwi Południowej ZHA Sandra Początek, która przy użyciu wielu rekwizytów, a także z pomocą kilku harcerzy porównała ekwipunek do podróży w góry z biblijnym “ekwipunkiem” chrześcijanina. Całość kazania przedstawiona została w sposób interaktywny z zaangażowaniem w wielu punktach słuchaczy.

Energia i radość, jaką wnieśli do bytomskiego zboru SZYBowce, na długo zostanie w pamięci zborowników. Jesteśmy pewni, że wśród wielu uśmiechów tego dnia był i ten jeden, najważniejszy, od naszego Pana Boga i Stwórcy.