Stolik wypożyczalni książek chrześcijańskich podczas jesieni

To były ostatnie ciepłe dni tej jesieni. Przyroda, choć szykuje się już do zimowego snu, teraz była jakby pobudzana przez pogodną aurę do ostatnich zrywów, by jeszcze trochę wzbudzić ospałe rośliny czy owady i, jak ze zużytego krzesiwa, wykrzesać resztkę życia z pożółkłych już liści. W tych przyjemnych okolicznościach przyrodniczych przez te jesienne sobotnie popołudnia nie zabrakło również naszego stolika z literaturą, umiejscowionego tuż na bytomskim dworcu autobusowym.

Podczas jednej z takich akcji ewangelizacyjnych Ela – jedna z osób usługujących przy stoliku – wspomina kogoś z przechodniów, kto podszedł do stolika i, choć nie chciał nic wypożyczyć, podzielił się doświadczeniem o tym, że pamięta nasz kościół, gdyż kiedyś dawno temu uczestniczył w organizowanych przez zbór wykładach na temat rzucania palenia, które pomogły mu zerwać z nałogiem. Miło było słyszeć takie budujące doświadczenie. “Może za kolejne kilka lat – mówi Ela – ktoś coś usłyszy, że tacy ludzie stali przy dworcu i dali mu jakąś zmieniająca życie książkę? Pożyjemy, zobaczymy – kończy z uśmiechem.”

Na to doświadczenie Beata – inna siostra ze zboru – także przypomina sobie podobną sytuację sprzed wielu lat, gdy z tego typu stolika z literaturą otrzymała książkę pt. “Wielki Bój”, od którego zaczęła się jej przygoda wiary. “Nie pamiętam, kto mi ją sprzedał – relacjonuje Beata – ale Bogu błogosławię, że ten ktoś tam stał. Dzięki temu mam sens i cel w życiu.

Niech te dwa przypadki będą zachętą do przyjścia do naszego stolika z literaturą. Zachęcamy do odwiedzania nas, a także do wypożyczania książek. Jesteśmy w soboty na dworcu autobusowym od godziny 14:00. Nie zwlekaj, lecz przyjdź i wypożycz książki, które mogą odmienić i Twoje życie.